صادرات زغال فشرده

صادرات زغال فشرده

امروزه صادرات زغال فشرده مرغوب و با کیفیت بالا به کشورهای همسایه بسیار پر رونق بوده و بازار فروش خوبی دارد. زغال فشرده از محصولاتی است که باید فروش و صادرات آن به شکل با کیفیت و مرغوب انجام گیرد. ولی اگر افرادی قصد صادرات این محصول را به کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورها داشته باشند  و آگاهی لازم را دراین زمینه ندارند باید گفت که بهتر است به افرادی که در کار فروش و صادرات این محصول هستند مراجعه کرده و از مشاوره  با ایشان اطلاعات لازم را به دست آورند.

گروه مهر صنعت در زمینه تولید زغال فشرده و راه اندازی خط تولید زغال فشرده سالهای متمادی فعالیت داشته و در امر مشاوره به دوستانی که علاقه به انجام این کار را دارند، داوطلب بوده و برای مساعدت به مشتریان عزیز در این زمینه از هیچ کاری دریغ نمی نماید.

صادرات زغال چینی به ترکیه

ترکیه از قدیم روابط بین المللی قابل قبولی را با ایران و دیگر کشورهای همسایه خود دارا بوده به طوریکه در گذشته بالاترین حجم صادرات و واردات ایران با کشور همسایه خود بوده است. زغال فشرده یکی از کالاهایی است که در لیست اقلام صادره به کشور ترکیه قرار دارد. کشور ترکیه با قبول کردن مقررات گمرکی کشورهای اروپایی (اتحادیه اروپا) در سال 1996 میلادی و عضو شدن در این اتحادیه در روابط تجاری خود موقعیت جدیدی را به وجود آورد و این مسئله باعث ارتقاء و پیشرفت قابل توجه این کشور در امور صادرات و واردات گردید.

 

صادرات زغال فشرده

 

صادرات ذغال فشرده به عراق

لازم به ذکر است زغال فشرده در کشورهای حاشیه خلیج فارس یعنی کشورهای عربی بسیار مطلوب و پرطرفدار می باشد و برای کسانی که متقاضی تجارت با سرمایه کم و سود بالا می باشند، بسیار مورد مناسبی هست. کشور عراق یکی از متقاضیان اصلی این محصول بوده و سالانه مقادیر زیادی زغال فشرده به عراق صادر می شود.

صادرات زغال چینی به عمان

زغال فشرده در هتلهای برتر و درجه یک کشورهای عربی مانند عمان  استفاده می گردد . ذغال فشرده ماده سیاه‌رنگ، شکننده  و سبک می باشد که بقایای مانده از چوب نیم‌سوز است که بیشتر ترکیبات آن به کربن تبدیل شده باشد.  ذغال چینی یا زغال فشرده، نوعی بریکت سوختنی است که با خاک زغال چوب و دیگر مواد  ساخته می شود بیشترین استفاده را در بین مردم دارد.

صادرات زغال فشرده به امارات

زغال انواع گوناگونی دارد که به نوع مواد اولیه تشکیل‌دهنده و روش تهیه آن بستگی داشته و دارای کیفیت‌های متفاوتی می باشد. زغال کبابی بلوط، زغال لیمو، سیب، پسته و غیره از انواع زغال های رایج هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. در نقاط مختلف ایران در ارتباط با انواع شرایط  متفاوت دما و آب و هوای آن منطقه و چوب‌های آن نوع تولید زغال فرق دارد. زغال فشرده به کشورهای عربی به خصوص به امارات نیز صادر می شود که استفاده فراوانی از آن حتی در هتل ها دارند.

صادرات زغال چینی به کویت

ذغال فشرده (چینی)، رایج ترین نوع بریکت سوختی است که با خاک اره، خاک ذغال و پوست چوبی گردو یا بادام یا پسته تولید می شود. برای تولید این محصول، زغال چوب را آسیاب کرده و خاک حاصله را  با دیگر مواد اولیه ، عملیات هموژن و مخلوط شدن با آب و  فشرده سازی انجام داده  ، بعد ترکیب به دست آمده را در مجاورت محیط فشار و گرما قرار می دهند و به اشکال مختلفی که  به شکل استوانه ای یا چهارگوش ، مکعبی ،حبه ای  قالب گیری را انجام می دهند. کویت جزو آن دسته از کشورهای عربی است که مصرف زغال در آن بسیار رایج بوده و حجم قابل توجهی از زغال فشرده به کویت صادر می شود.

صادرات زغال فشرده به عربستان

از زغال تولیدی از خاک اره و خاک ذغال و پوست گردو یا بادام برای رستوران ها و سفره خانه های سنتی و کبابی ها می توان استفاده نمود. براساس بررسی های انجام شده توسط گروه مهر صنعت، در بسیاری از کشور های عربی و اروپایی از زغال استفاده های زیادی مثل بکارگیری آن به عنوان سوخت می شود که برای نان پختن استفاده می کنند. عربستان یکی دیگر از مشتریان ثابت این محصول می باشد و استفاده زیادی در مصرف زغال در قلیان دارد.

صادرات زغال چینی به افغانستان

فروش و صادرات زغال چینی به دیگر کشورها از جمله افغانستان، در گروه محصولات مجاز در کشور ایران می باشد . در دوران گذشته این محصول با نام زغال فشرده صادر می شده است .  زغال فشرده به صورت بسته بندی و یا فله ای  صادر می شود و مقصد آن معمولا کشورهای همسایه ایران می باشد .

صادرات زغال فشرده به پاکستان

کارگاه های تولید زغال قالبی و زغال چوب به دو روش صنعتی و سنتی در ایران به وفور یافت می شوند. استان های کرمانشاه، مازندران، لرستان و گیلان در زمره تولید کنندگان زغال و مکان های تولیدی زغال بریکت ثبت شده در وزارت صنعت، معدن، تجارت به شمار می آیند. همچنین در حوزه صادرات نیز به کشورهای همسایه به خصوص پاکستان فعال هستند.

صادرات زغال چینی به آذربایجان

در دنیای امروز انواع گوناگونی از زغال ها در اشکال و کیفیت های متفاوت تولید شده و برای مصرف به بازار وارد می شوند. متفاوت بودن انواع زغال های چوبی به نوع تولید و مواد اولیه آن بستگی دارد. فروش و صادرات زغال فشرده (چینی) یا زغال چوب باید در چهارچوب مقررات کشور و به بهترین نحو انجام گردد. البته باید متذکر شد که صادرات زغال فشرده مرغوب و با کیفیت به کشورهای همسایه از جمله کشور آذربایجان انجام می گیرد.

لازم به ذکر است گروه مهر صنعت در زمینه تولید خط تولید زغال فشرده و همچنین تولید زغال فشرده و تهیه و فروش مواد اولیه و مرغوب زغال فشرده و نیز در صادرات زغال فشرده با کیفیت فعالیت دارد لذا متقاضیان عزیز می توانند جهت  فروش محصول خود  و یا خرید از این مجموعه به مشاورین مهر صنعت مراجعه نمایند.

واردات زغال چینی

در چند سال پیش این محصول از کشور چین وارد ایران می شد که به دلیل گران شدن ارز و دلار در ایران وارد کنندگان این محصول به فکر تولید آن افتاده و زغال فشرده از کشور چین وارد ایران نمی شود. زیرا مواد اولیه خوب و مرغوب در ایران به وفور یافت می شود و منابع جنگلی و طبیعی فراوانی در ایران موجود هست.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *