طرح توجیهی زغال فشرده

طرح توجیهی زغال فشرده و ذغال چینی

طرح توجیهی زغال فشرده و ذغال چینی با خاک اره

برای موفقیت و بهبود هر کار و صنعتی باید طرح توجیهی وجود داشته باشد. طرح توجیهی زغال فشرده و چینی در این صنعت باعث کسب اطلاعات بیشتر توسط افراد علاقه مند به این کار می گردد. در این طرح توجیهی تلاش شده که با کمترین میزان سرمایه گذاری و ریسک بهترین سودآوری را داشته باشید .

دانلود PDF طرح توجیهی زغال فشرده

 

گروه مهرصنعت  MEHR SANAT GROUP  فعالیت رسمی خود را ازسال ۹۱ اغاز کرده و با بهره گیری از نیروهای مسلط و حرفه ای و تخصص و برنامه ریزی در امر توانسته پر سرعت ترین دستگاه ها و به روز ترین قطعات را در زمینه صنعت زغال فشرده ارائه بدهد .

 

مزایای راه اندازی خط تولید زغال فشرده :

 • سرمایه اولیه اندک وسود اوری بالا
 • عدم نیاز به نیروی متخصص
 • امکان صادرات و ارز آوری
 • بازار داخلی و خارجی گسترده

مواد اولیه  برای تولید ذغال فشرده با دستگاه تسمه ای عبارتند از:

— پوست گردو  ۱۰%

— خاک ذغال ۱۰%

— خاک اره ۸۰%

متریال مورد نیاز برای تولید همگی از پسماند ها و  فراورده های بازیافتی چوب  تهیه میشوند  که در عین کاهش الایندگی حاصل از فراوری زغال هزینه های تولیدی را کاهش داده و محصولی با بالاترین کیفیت تولید میکند .

بریکت چیست

بریکت به شمش خام ۷۰ سانتی متری گفته میشود که از دستگاه اکسترودر طی فرایندی خارج شده  و نتیجه حاصل از فشرده شدن مواد اولیه مذکور بوده و در آخر نیاز به پخته شدن در کوره را دارد.
مواد اولیه ذکر شده با نسبت معین ( فلورانس ۵٪) با هم مخلوط شده و پس از گذر از خط تولید بریکت بدست آمده و آماده پخت در کوره می باشد .

توانمندی تولید بریکت برای هر خط تولید گروه مهر صنعت در یک شیفت کاری ۸ ساعته    ۱۸۰۰ کیلو گرم است.

کوره سنتی چیست

کوره ایست که از اجر و کاه گل ساخته شده  است و همچنین گنجایش هر واگن ۵۵۰ کیلو گرم می باشد  که پس از روشن شدن  کوره و قرار گرفتن واگن داخل آن سیر روند  کربنازیسیون (مرحله تبدیل به کربن)  انجام شده و بریکت ها وزن خود را از دست  می دهند که حدود ۱۸۰ کیلو گرم محصول حاصل از هر واگن  آماده بسته بندی و ارائه می گردد، لازم به ذکر است این نوع کوره خود سوز بوده و نیاز به مشعل و مواد سوختی ندارد.

نکته: محصول تولیدی در کوره سنتی حدودا ۵۰٪ مرغوب تراز محصول تولید شده در کوره های صنعتی می باشد.

کوره صنعتی همرفتی چیست

به طور استاندارد میزان حجم کوره صنعتی معادل  با ۱۸۰۰ کیلو گرم می باشد که شامل سیستم دود سوز ، تابلو برق و نازل خروجی سرکه چوب می باشد و با مشعل گازوئیلی  یا گازی تغذیه می شود .

لازم به ذکر است با توجه به هزینه ی بالای کوره صنعتی پخت زغال در این نوع کوره بصورت ناقص انجام میشود و گاز و بو داخل زغال باقی مانده و از لحاظ قیمت زغال ، به دلیل کیفیت پایین زغال خروجی نمیتواند با زغالی که در کوره سنتی پخت میشود برابری کند .

توجیه اقتصادی و طرح توجیهی زغال فشرده و چینی

بروز شده در ۱۴۰۲/۹/۱۵

مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید ۵۰۰ کیلوگرم زغال فشرده در یک روز: ۳۰/۲۴۰/۰۰۰ (هزینه خاک اره) +۷/۲۰۰/۰۰ (هزینه پوست گردو)+ ۴/۵۰۰/۰۰۰ (هزینه خاک زغال) =  ۵۸/۲۷۵/۰۰۰ریال

برای تولید در یک نوبت کاری و برای تولید ۲۰۰۰ کیلو گرم بریکت یا ۴ عدد واگن نیاز داریم  به :

۱۴۴۰ کیلوگرم خاک اره با حدود قیمت  هر کیلو ۲۱,۰۰۰ ریال برابر با ۳۰,۲۴۰,۰۰۰ ریال می شود.

۱۸۰ کیلوگرم پوست گردو با حدود قیمت  هر کیلو ۴۰،۰۰۰ ریال برابر با ۷،۲۰۰،۰۰۰ ریال می شود.

۱۸۰ کیلوگرم خاک زغال مرکبات با حدود قیمت هر کیلو ۲۵،۰۰۰ ریال برابر با ۴،۵۰۰،۰۰۰ریال می شود.

*هر خط تولید برای فعالیت کارگاهی خود به ۳ نفر کارگر احتیاج دارد  و به ازای هر نفر ۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال حقوق روزانه در نظرگرفته شده است که برابراست با ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال هزینه  در یک شیفت کاری در هر روز.
* تعمیر و تامین  و نگهداری و استهلاک  قطعات مصرفی در روز ۱/۵۰۰/۰۰۰  ریال .
*هزینه بسته بندی تمام شده برای هر کارتن ۶۷,۵۰۰ ریال و نیاز کارگاه  تولیدی با کوره سنتی دست کم روزی ۶۳ عدد کارتن که روی هم برابر با ۴/۲۵۲/۵۰۰ ریال است.
*متوسط اجاره به شکل روزانه  =     ۵,۰۰۰,۰۰۰  ریال

کرایه حمل و نقل مواد اولیه هر کیلو ۸.۰۰۰ ریال = ۸.۰۰۰ ریال × ۱۸۵۰ کیلوگرم = ۱۴/۸۰۰/۰۰۰ ریال

*هزینه قبوض ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال

جمع کل هزینه یک روز کارگاه با احتساب صورتحساب ارائه شده  ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال می باشد و با توجه به حجم ذغال تولید شده به شکل زیر محاسبه می شود،
۹۷,۸۲۷,۵۰۰ریال جمع کل هزینه تقسیم بر۵۰۰ کیلو ذغال تولید شده می شود از قرار هر کیلو  ۱۹۵,۶۵۵ ریال و با توجه به قیمت کلی هر کیلو از این محصول در بازار که بین ۲۰,۰۰۰ الی ۲۲,۰۰۰ تومان ( قیمت عمده فروشی )  می باشد این صنعت با سرمایه اندک سود آوری بسیار بالا و معقولی را دارا می باشد، از این رو با توجه به بازار هدف و مصارف مختلف صنعتی و سوختی، این محصول بزودی بطور کامل جایگزین انواع ذغال های تولید شده از چوب خواهد شد.

قیمت تمام شده تولید ۵۰۰ کیلوگرم زغال در روز۹۷,۸۲۷,۵۰۰

 

درآمد (درامد ) و سود تولید زغال فشرده

درآمد و سود خط تولید زغال فشرده تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد . زیرا یکی از فاکتور های مهم برای تعیین میزان سود ، اجاره سوله می باشد . اگر در مناطقی هستید که اجاره سوله ارزان است ، سود بالاتری دارید و اگر سوله متعلق به خودتان است که چه بهتر . می توانید درامدی سرشار داشته باشید . ولی حداقل سود حاصل از خط تولید زغال فشرده روزانه  ۶,۰۰۰,۰۰۰ریال می باشد . می توانید با عوامل دیگری سود و درامد خود را نیز افزایش دهید . مثلا ممکن است در منطقه شما نیروی کار ارزان تر باشد و یا بتوانید مواد اولیه با کیفیت را از شهر خودتان و با قیمتی مناسب تهیه نمایید .

سود حاصل از فروش زغال در یک شیفت کاری در روز عبارت است از

۹۷,۸۲۷,۵۰۰ ریال(جمع کل هزینه ها) / ۵۰۰ کیلوگرم (زغال تولیدی در یک شیفت کاری) = ۱۹۵,۶۵۰ریال(قیمت تولید هر کیلو زغال)

۵۰۰ کیلوگرم زغال خالص × ۲۲۰.۰۰۰ ریال = ۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

کل هزینه ها ۹۷.۸۲۵.۵۰۰ ریال – ۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال = ۱۲.۱۷۵.۰۰۰ ریال

۲۶(روز کاری) *   ۱۲.۱۷۵.۰۰۰ ریال ریال (سود حاصل از یک شیفت کاری روزانه)   =   ۳۱۶.۵۵۰.۰۰۰ ریال (سود حاصل از یک شیفت کاری در یک ماه )

 

 

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده

قیمت دستگاه تولید زغال فشرده

هزینه و قیمت خط تولید کامل زغال فشرده ( ذغال چینی ) بدون احتساب هزینه  سوله  مبلغ ۱۶۵ میلیون تومان می باشد . هزینه پول پیش برای اجاره سوله در شهر های مختلف متفاوت و متغییر است ولی با مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان می توانید خط تولید زغال فشرده را با کیفیت بسیار بالا تهیه نمایید .  خط تولید زغال فشرده را ” دستگاه تولید زغال صنعتی ” ، “دستگاه تولید زغال قالبی ” یا ” دستگاه تولید زغال بریکت ” نیز می نامند .

 

قیمت دستگاه خط تولید ذغال چینی برابر است با ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۴.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.

قیمت دستگاه جک پالت ۳ تنی جهت جابجایی واگن های دستگاه برابر است با ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال.

ودیعه جهت اجاره سوله برابر است با ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال.

جمع کل هزینه های ثابت جهت راه اندازی خط تولید برابر است با ۲.۶۳۰.۰۰۰.۰۰۰ تا ۴.۹۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال.

 

صادرات و واردات زغال چینی به داخل کشور

در سال ۱۳۹۶ و با وجود تولید کنندگان داخل کشور، کل سرانه ی واردات این نوع زغال با مجوز از وزارت صنعت و معدن از کشور چین به داخل کشور حدود ۲۸۰۰ تن اعلام شد که تقریبا به همین مقدار هم بدون مجوز و به شکل غیرقانونی وارد کشور شده اما با شرایط امروزه قیمت ارز  این حجم از واردات به پایین ترین درجه رسیده و با کمک خداوند بطور کامل قطع خواهد شد لذا  فرصتی بسیار مناسب جهت تولید و ایجاد درآمد فراهم گردیده است که هم اکنون تولید کنندگان محصول در حال استفاده از این فرصت طلایی هستند.

صادرات به خارج کشور

ما هم اکنون یکی از صادر کنندگان  و تولید کنندگان برتر این محصول به کشور های : عراق، ترکیه، افقانستان، پاکستان، امارات، کویت، قطر، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و همچنین بصورت غیرمتراکم به چند کشور اروپایی هستیم که به دلیل مرغوبیت بالای محصول تولید شده بزودی از کشور چین پیشی گرفته که این موضوع نیز بازار درحال پیشرفت مضاعفی را برای تولید کنندگان داخلی در پیش رو دارد .

مشخصات زغال فشرده شرکت

# کاملا بدون بو و گاز

# سوخت کامل و بدون خاموشی

# ماندگاری بیش از ۲۵۰ دقیقه

# احتراق بالا و تولید دمایی معادل ۳۰۰ درجه

# تبدیل ضایعات دور ریز به محصولی با مصرف جهانی

# مصارفی همچون فیلترینگ در برخی صنایع

طرح توجیهی

طرح توجیهی که با نام طرح امکانسنجی نیز معروف می باشد در لغت به معنای توضیح و تشریح است. در کل طرح توجیهی مجموعه ای از محاسبات و مطالعات صورت گرفته برای یک ایده می باشد که به کمک آن می توانید بسنجید که آیا این ایده با توجه به شرایط موجود امکان پذیر است یا خیر.

طرح توجیهی می تواند پیش از شروع به کار چشم صاحب کار و ایده را در خصوص آینده و روند کار باز کند تا با اطمینان بیشتری در حرفه ی مورد نظر قدم بردارد. بنابراین حتما نیاز است که پیش از شروع کار تولید زغال فشرده این طرح توجیهی را مطالعه کنید

در طرح توجیهی تولید زغال فشرده که پیش از این درباره آن توضیحات لازم را به شما عزیزان ارائه دادیم و pdf طرح توجیهی زغال فشرده جهت دانلود رایگان در بالای صفحه در اختیار شما قرار دادیم تا اطلاعات کامل و جامعی از تولید زغال فشرده داشته باشید و با اطمینان بیشتر در این صنعت قدم بردارید

این طرح توجیهی تولید زغال فشرده در سال ۱۴۰۱ به روز شده است و اطلاعاتی در خصوص تعداد کارگران مورد نیاز در این صنعت، میزان سرمایه مورد نیاز و درآمد حاصل از آن، روند تولید و دستگاه های مورد نیاز و بسیاری از موارد دیگر در آن گفته شده و می توانیم با اطمینان خدمت شما عزیزان عارض شویم که بهترین و کامل ترین طرح توجیهی در تولید زغال فشرده می باشد. بنابراین از آن استفاده کنید و از سود بسیار زیاد این صنعت لذت ببرید

اطلاعات وارد شده در طرح توجیهی زغال فشرده شامل سه بخش مالی، فنی و بازار می باشد همچنین انواع مختلفی چون صنعتی، بازرگانی، خدماتی، کشاورزی و … می باشد

26 پاسخ به “طرح توجیهی زغال فشرده و ذغال چینی”

 1. یاسین گفت:

  ممنون. جامع و کامل توضیح دادید.

 2. جواد گفت:

  باسلام من یکی ازتولیدکنندگان ابن صنعت هستم اما مشکل بزر گی ک دارم این است که بریکت بدست امده ام دارای ترک های ریز است وموقعی ک این بریکت به داخل کوره پخت میرودپس ازگذشت دوره پخت پرازترک میباشدوکیفیت مرغوب نداردمشکلم کجاست لطفا راهنمایی کنید.درضمن کوره پختم سنتی می باشد باتشکر

 3. ارغوان گفت:

  سلام وقت بخیر
  وام کمک هزینه خرید دستگاه جایی نمیدن؟

  • مهر صنعت گفت:

   با درود، برای دریافت وام باید به وزارت صنعت و معدن مراجعه کنید که شما را به بانک کارآفرین برای دریافت وام ارجاع میدهند. البته برای دریافت وام باید حتما مجوز داشته باشید که دریافت مجوز می تونه کمی دوندگی داشته باشه.
   با توجه به این که دریافت وام نیازمند دوندگی هست ، پیشنهاد می کنم به صورت حضوری تشریف بیارید دفتر تهران، سعی می کنیم شرایطی باهاتون همکاری کنیم که نیاز به دریافت وام نداشته باشید.

 4. علیرضا گفت:

  ببخشید متراژ مورد نیاز برای راه اندازی کارگاه باید چه متراژی باشد حداقل و حداکثر

 5. یوسف گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  ازمطالب مطرح شده استفاده کردم ممنون
  دو مورد ابهام بود اگه توضیح بدین ممنون میشم
  ۱قیمت پوست گردو
  ۲.قیمت تمام شده هرکیلو را ضربدر قیمت حداقل بازار کردین اینو متوجه نشدم
  ۴۱۵۳۳*۶۰۰۰۰

 6. کاظم شهابی گفت:

  باسلام وخداقوت یک سوال داشتم کوره سنتی که فرمودید بدون انرژی اتش میگیره برای پخت بریکت چجوری روشن می‌کنید بالاخره باید یک نیروی حرارت دهی باشدبراش ممنون میشم این مرحله برام توضیح بدید

  • مهر صنعت گفت:

   با درود و وقت بخیر.
   بله کوره های سنتی نیازی به هیچ سوختی ندارند، چرا که در واقع خود بریکت ها که شعله ور می شوند تا پخته بشند نقش سوخت را بازی می کنند
   برای روشن کردن فقط به یک مشعل گازی/گازوئیلی نیاز هست که شعله اولیه را ایجاد کنه و بقیه فرآیند سوختن بدون انرژی دیگه ای ادامه پیدا می کنه

 7. حسین کاظمی گفت:

  توضیح جهت کسب اطلاعات اولیه خوب بود
  ولی نیاز به مذاکره حضوری میباشد
  لطفا جهت هماهنگی
  باسپاس

 8. شهرام گفت:

  سلام.
  بنده از زاهدان هستم با توجه به همسایگی استان مان با کشورهای پاکستان و افغانستان فرصت بسیار خوبی هست.
  سرمایه هم دارم.فقط مشکل تامین مواداولیه هست

  • مهر صنعت گفت:

   با درود به شما هم وطن گرامی .
   ما تامین مواد اولیه را به صورت دائمی تضمین می کنیم که این تضمین ضمن عقد قرارداد هست.
   هم چنین خرید زغال تولید شده شما هم تا زمانی که تمایل داشته باشید و بدون شرایط کارشناسی تضمین می کنیم.
   در صورتی که نیاز به هر گونه مشاوره دارید با شماره ۰۹۱۲۱۰۰۶۹۶۴ تماس بگیرید.

 9. حسن ناسوتی گفت:

  llk,k hcj,qdphj

  ممنون ازتوضیحات خوبتان . من تازه با این صنعت آشناشدم امیدوارم ازشمااطلاعات بیشتری کسب کنم تابتوانم برای ایجادخط تولیدزغال بهترتصمیم بگیرم

  ll

  • h.admin گفت:

   خواهش می کنم دوست عزیز . انشاء الله که بتونید کسب و کار خودتون رو راه بندازید و موفق باشید. در زمینه هر کمکی هم برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده در خدمت شما هستیم.

 10. h.admin گفت:

  خواهش می کنم. بله صددرصد نیاز به سرمایه و منابع انسانی هست، اما خوشبختانه نسبت به راه اندازی بسیاری دیگر از کسب و کار ها، راه اندازی خط تولید زغال فشرده سرمایه خیلی کلانی نمی خواد. دستگاه ها و مواد اولیه هم که داخل کشور هست و مثل بسیاری از شغل ها وابسته به ارز و واردات نیست.

 11. عباسی گفت:

  من از ارومیه مزاحم میشم ، چند روزیه راجع به تولید ذغال فشرده بررسی میکنم ، میخواستم بدونم تولید آن در حال حاضر صرفه اقتصادی داره و اینکه هزینه های تولید آن و فضای مناسب و دستگاههای مناسب و محل تهیه آنها و همچنین مواد اولیه و بازار فروش اگه اطلاعاتی دارین راهنمایی کنین

  • مهر صنعت گفت:

   با درود و وقت بخیر به شما هم وطن عزیز. در مورد توجیه اقتصادی همانطور که در مقاله طرح توجیهی نوشته شده یکسری هزینه های در گردش وجود داره و یکسری هزینه های ثابت، که سود روزانه نیز گفته شده. بسته به میزان تولید شما حالا این سود می تونه ماهیانه بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون یا بیشتر هم باشه که همکاران تا ۳۰ میلیون تومان درآمد هم دارند. بنابراین به میزان تولید شما و کیفیت زغال تولیدی شما هم بستگی داره. اما به طور کلی نسبت به بسیاری از کسب و کارها که مواد اولیه وارداتی دارند، امروز این که وابسته به ارز و واردات نباشیم در تولید خود یک سود هست که در تولید زغال فشرده وجود داره.
   در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید می تونید با مشاوران ما صحبت کنید.
   ۰۲۶-۳۷۳۱۳۳۸۶ , ۰۲۶-۳۷۳۱۳۳۸۵ و ۰۹۱۲۱۰۰۶۹۶۴ , ۰۹۱۲۱۱۵۶۸۰۵
   هم چنین این امکان هست که از یکی از کارگاه های فعال ما دیدن کنید تا از نزدیکتر با کار و شرایط اون آشنا بشید.
   موفق باشید

 12. s.r گفت:

  با سلام. ممنون از توضیحات مفیدتون.
  میخواستم بدونم میشه تو مواد اولیه جایگزین استفاده کرد مثلا به جای خاک اره از کاه میشه استفاده کرد؟

  • مهر صنعت گفت:

   سلام. خواهش می کنم
   از کاه خیر ، اما سعی کنین مراجعه حضوری داشته باشین تا شرکت بعنوان مشاور، جایگزین موارد مصرفی را معرفی کنند.

 13. محمد کرمی گفت:

  سلام، خسته نباشید
  آیا امکان ساخت با اشکال مختلف در این دستگاه وجود داره ؟؟؟؟

  با تشکر فراوان

 14. هادی بحرانی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید اول میخواستم بدونم امکان راه اندازی کار در استان بوشهر هست بعد اینکه حتما باید داخل سوله باشه یا اینکه میشه داخل یه مکان که فقط سقف پوشیده باشه این کا را انجام داد. راهنمایی کنید ممنون میشم

  • s.asadi گفت:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر. بله میتونید در بوشهر راه اندازی کنید. سوله باید باشه چون زمستون با مشکل مواجه میشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.