کوره صنعتی

کوره صنعتی

با پیشرفت دانش بشری و تولید دستگاه های جدید و به روز امروزه شاهد دستگاه های جدید و به روزی همچون کوره های صنعتی هستیم که نقش قابل توجهی در صنعت تولید زغال دارند.این کوره ها ابعاد و وزن بالایی دارند و از آنها برای تهیه زغال مورد استفاده قرار می گیرند. در گذشته افراد برای تهیه زغال از روش سنتی استفاده می کردند اما با توجه به معایبی که این روش در فرآیند تولید زغال داشت امروزه کمتر کسی به روش سنتی زغال تولید می کند.

آلودگی هوا، عدم کنترل، راندمان پایین و بازدهی نه چندن زیاد تولید زغال از عمده معایب روش سنتی به شمار می آید. امروزه استفاده از کوره صنعتی مقرون به صرفه تر بوده و در زمان کوتاهتری حجم وسیعی از زغال را با کیفیت بالاتری تولید می کند. امروزه برای سرعت در فرآیند تولید اغلب کسب و کارها دیگر به صورت دستی و سنتی انجام نمی شود بلکه به صورت ماشینی خیلی راحت و در زمان کوتاهتری انجام می گیرد.

تولید زغال نیز یکی از کسب و کارهای پر در آمدی است که این روزها کارها مدرنیته شده و به صورت ماشینی حجم وسیعی از زغال را در شکل ها و قالب های مختلف تولید می کند. اگر شما هم قصد دارید در این حرفه مشغول به کار شوید و اطلاعات چندانی درباره کوره  صنعتی زغال ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای مقاله همراه شوید. ما در این مقاله کوره صنعتی را برای شما معرفی و پیرامون آن به نحوه عملکرد، مزیت ها و همچنین به سایر موارد دیگر نیز می پردازیم؛

قیمت کوره صنعتی زغال

کوره های صنعتی در کارگاه ها و شرکت های مخصوصی طراحی و ساخته می شوند. هر کدام از این کوره ها با توجه به سفارش مشتریان ساخته می شوند. کوره های صنعتی مدل های متنوعی دارد که هر کدام با توجه به ساختار و تجهیزاتی که در آن بکار رفته است قیمت های متفاوتی دارند. عدم ثبات اقتصادی، نوسانات قیمت بازار، ساختار و طراحی هر کدام از کوره های صنعتی از جمله عواملی هستند که تاثیر بسزایی در قیمت هر کدام از آن ها دارند.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده خدمات پس از فروشی که شرکت در اختیارتان قرار می دهد، ضمانت شرکت و … عواملی هستند که بر قیمت کوره های صنعتی تاثیر گذار است.

برای اطلاع از قیمت های کوره صنعتی و سفارش آن با شماره ۰۹۱۲۱۱۵۶۸۰۵ تماس بگیرید.

خرید کوره صنعتی زغال

امروزه به دلیل فروش بالای زغال در بازار و سود آوری از این محصول موجب شده است تا اکثر افراد به سمت تولید زغال با استفاده از کوره های صنعتی روی آورند. استفاده از کوره های صنعتی به نسبت کوره های سنتی بازدهی بالاتری دارد و در مدت کوتاهتری حجم وسیعی از زغال را تولید می کند. برای خرید کوره های صنعتی نیز می توانید از فروشگاه های معتبر به صورت مجازی سفارش دهید و از کارشناسان اطلاعات لازم را دریافت کنید.

فروش کوره صنعتی زغال

باتوجه‌به نوسانات قیمت‌ها در بازار نمی‌توان قیمت دقیقی از فروش کوره صنعتی زغال بیان کرد. در فروشگاه‌های معتبر طبیعتاً شما می‌توانید کوره‌های صنعتی با کیفیتی را مشاهده کنید که برای هرکدام از آنها قیمت‌های منصفانه‌ای پیشنهاد شده است. کوره‌های صنعتی باتوجه‌به ساختار و طراحی که دارند در بازار باقیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسند.

کوره صنعتی چیست؟

در تولید زغال از کوره صنعتی برای تولید حجم انبوه زغال استفاده می شود. کوره صنعتی زغال از جمله دستگاه هایی است که به سیستم کنترل، قطران گیر، کنترل یکنواخت دمای داخل کوره، امکان کنترل دود و …..مجهز است. با توجه به تجهیزاتی که در این دستگاه جهت تولید زغال فراهم شده است به صورت غیر مستقیم مواد اولیه زغال از جمله چوب یا خاک اره را حرارت می دهد. با حرارت دادن غیر مستقیم مواد اولیه فرآیند پخت به طور کامل انجام  می گیرد و در نهایت زغال با کیفیتی در قالب های متنوع تولید می شود.

کوره صنعتی برعکس مدل سنتی حالت چند لایه بودن دارد و همین امر موجب می شود تا با صرف هزینه کمتر و حداقل مصرف انرژی و حرارت بازدهی بالایی از زغال تولید شود. در گذشته به علت نبود دانش کافی در زمینه راه اندازی آن اکثر افراد با استفاده از روش سنتی زغال را تولید می کردند اما امروزه تولید زغال با استفاده از کوره صنعتی جایگزین روش سنتی زغال شده است.

در این مدل می توان به راحتی حجم وسیعی از مواد اولیه را تحت فرآیند حرارت در مدت زمان کمتری به زغال تبدیل کرد.

 

کوره های صنعتی زغال

مزیت استفاده از کوره های صنعتی زغال

طبیعتا هر روشی که در تولید زغال مزیت بالایی داشته باشد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. کوره ی صنعتی زغال با توجه به مزیت هایی که در تولید زغال دارد امروزه استفاده از این روش در بین تولید کنندگان زغال بسیار رایج تر است. از جمله مزیتی که کوره صنعتی دارد این است که بر عکس کوره سنتی نیاز به نظارت و کنترل ندارد به این خاطر که با تجهیزاتی که در این کوره فراهم شده است صفر تا صد کار را خود دستگاه در تولید زغال انجام می دهد.

در روش سنتی باید از ابتدا تا انتهای خط تولید کوره را نظارت و کنترل کرد اما استفاده از کوره صنعتی این مزیت را دارد که در طول فرایند تولید زغال نیاز به کنترل و نظارت ندارد بلکه خود کوره همه مراحل را کاملا انجام می دهد. یکی از معایب تولید زغال به روش سنتی این است که در حین تولید زغال محیط زیست آلوده می شودو حجم وسیعی از دود در هوا پخش می شود.

در کوره صنعتی میزان آلودگی هوا به مراتب خیلی پایین تر خواهد بود و حتی در مواردی نیز می توان میزان دود را بازیابی نمود تا دود ناشی از تولید زغال موجب آلودگی محیط زیست نشود. از جمله مزیت های آن می توان به بهداشتی بودن این کوره ها نسبت به کوره سنتی اشاره کرد. به طور مسلم رعایت بهداشت در کوره صنعتی موجب سلامتی کارگران و راندمان بالای کار خواهد شد.

در کوره صنعتی فرآیند سوزاندن، حرارت دادن و همچنین پختن چوب به طور کامل انجام می شود. در صورت پخت کامل چوب در نهایت زغالی که تولید می شود کیفیت بالاتری خواهد داشت و در زمان استفاده به راحتی روشن و کمتر به خاکستر تبدیل خواهد شد. با توجه به این موارد گفته شده می توان بیان کرد که تولید کنندگان با استفاده از کوره صنعتی می توانند گامی بسیار موثر در جهت رونق اقتصاد و کسب و کار بردارند و افراد بیشتری را در این حرفه به کار گیرند.

انواع کوره های صنعتی زغال

انواع متنوعی از کوره ها در بازار موجود است همان طور که می دانید این کوره ها به طور اتوماتیک زغال را تولید می کنند و در حین کار نیاز به هیچ کنترل و نظارتی ندارند. با توجه به تنوع بالای آنها می توان بیان کرد که هر کدام از آن ها قابلیت بالایی در تولید زغال دارند. هر کدام از این کوره ها دارای منبع تغذیه متفاوتی هستند که با توجه ساختاری که دارند از برق، گاز و یا نفت به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. علاوه بر این کوره های صنعتی با توجه به نوع و ساختاری که دارند نیز طبقه بندی می شوند. در ادامه هر کدام از کوره ها را برای شما شرح خواهیم داد تا بهتر با این کوره ها آشنا شوید.

کوره جداره ای

برای تولید زغال کبابی از کوره های جداره ای استفاده می شود. این مدل به دلیل اینکه تنها می توانند زغال کبابی تولید کنند به کوره صنعتی تک جداره نیز معروف هستند. کوره تک جداره به دلیل ساختاری که دارد نمی تواند زغال لیمویی تولید کند به این خاطر که این نمونه از زغال در بدنه کوره شکستگی ایجاد می کند. با استفاده از کوره صنعتی جداره ای می توان حجم وسیعی از زغال کبابی با کیفیتی را در قالب های متنوع و زیبا تولید کرد.

کوره چند منظوره

کوره صنعتی زغال چند منظوره یا چند کاره برای تولید انواع متنوعی از زغال مورد استفاده قرار می گیرد. مواد اولیه این کوره، چوب های درختانی نظیر درختان سیب، انگور، انجیر و لیمو است. با توجه به مصرف بالای زغال کبابی و قلیان تمرکز این کوره تولید این نمونه زغال ها است. استفاده از این کوره برای تولید زغال به صرفه تر از کوره تک جداره است به این خاطر که می توان حجم زیادی از زغال کبابی و زغال لیمویی را تولید کرد.

کوره صنعتی زغال فشرده

نحوه عملکرد این کوره ها به چه شکل است؟

با استفاده از کوره صنعتی می توان حجم وسیعی از زغال را تولید کرد. این کوره ها در حین کار ایمنی بالایی دارند و برای سلامتی کارکنان هیچ خطر سوختگی و جانی ندارند. علاوه براین موارد می توان بیان کرد که از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر می باشند و در مدت زمان کوتاهتری می توانند حجم وسیعی از زغال را تولید کند. در این مدل کوره ها زغال، قفسه های مخصوصی در محوطه احتراق طراحی شده است که در این قفسه ها باید مواد اولیه ای همچون چوب، خاک اره قرار گیرد.

بعد از قرار دادن چوب و مواد اولیه به داخل محوطه احتراق نوبت به فشردن دکمه های پنل کنترل است. دقت داشته باشید که این دکمه ها در بیرون کوره قرار دارد . شما با فشردن چند دکمه می توانید بدون هیچ نظارت و کنترلی تنها نظاره گر فرایند تولید باشید. شاید طراحی دکمه های پنل کنترل در اغلب کوره ها متفاوت باشد اما عملکرد همه آنها به یک شکل است . با فشردن دکمه های پنل به صورت خودکار عمل می کند و فرآیند حرارت و پخت مواد اولیه را به راحتی و در کمترین زمان انجام می دهد.

سخن پایانی

باتوجه‌به مصرف بالای افراد از زغال امروزه تولید زغال یکی از کسب‌وکارهای سودآور در ایران محسوب می‌شود. کوره سنتی باتوجه‌به مشکلاتی که به همراه داشت قابلیت تولید زغال را در حجم گسترده برای مصارف روزانه افراد را ندارد. امروزه با استفاده از کوره صنعتی در مدل‌های متنوع می‌توان تا حد قابل قبولی از میزان به هدررفتن انرژی و حرارت در بخش تولید جلوگیری کرد و در نهایت زغال باکیفیت‌تری را تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.